WATASHI TACHI NO JIU JITSU ZLÍN
logo KPPU

Klub přátel pravého úhlu

Pro členství v KPPÚ stačí pouze souhlas s výše uvedeným tvrzením. Na tuto stránku je možno přes kontaktní e-mail (michael.konig@seznam.cz) zasílat diskuzní příspěvky k této věci. Z nejaktivnějších přispěvatelů by mohl být zvolen předseda tohoto klubu (pokud o to bude stát). Prosím uveďte, pod jakým jménem (nebo přezdívkou) chcete být uvedeni v seznamu členů KPPU a zda chcete zveřejnit svůj e-mail.

Zatím můj příspěvek - ze zkušeností můžu konstatovat, že i my ne zcela roztahaní kop na hlavu zvládneme, a to:
a) díky vhodnému cvičení, zejména delšímu stání v postoji "šikodači"
b) hlavně však proto, že znalci jiujitsu už si hlavu útočníka vhodným způsobem přiblíží (skloní jej pákou nebo pomocí atemi, srazí na zem atd.). Obecně ale kopy na hlavu nedoporučuji, pokud mi nejde o život - můžou mít pro útočníka velmi nebezpečné zdravotní následky a také já se vystavuji většímu nebezpečí tím, že si jednak odkryju spodní část těla a také můj kop (pokud oba stojíme) trvá déle, než kopy vhodné pro sebeobranu - tj. od pasu dolů.


A tady už máme první příspěvek od prvního člena - ctěného trenéra oddílu OTOKODATE Ju-Jitsu Brno, který jej zaslal dokonce modře vyvedený. Zda si jím však skutečně vyslouží funkci pokladníka KPPU, to se teprve uvidí :

Ano, souhlasím s tvrzením ohledně pravých úhlů, Pythagorova věta platí jak v teorii i v praxi, na tom nikdo nic nezmění, to ví každý malý děcko. Chci být členem tohoto elitního klubu, ale jak si matně vzpomínám, tak členem tam jsem již několik desetiletí. Kecy o čestným předsednictví si nech, chci být víc, aspoň pokladník - číslo mýho účtu je 7654799867/0100, takže tam všichni nově přistoupivší členové (samozřejmě včetně Tebe, protože Ty se o ty blbý kopy do hlavy, hlavně do své, pořád ještě snažíš, kdežto já už dávno ne, neb to není vůbec potřeba) pošlou zápisné ve výši poloviny svého hrubého měsíčního příjmu a poté pravidelné měsíční členské příspěvky ve výši pětiny svého hrubého měsíčního příjmu. Ale jak tak na to teď koukám, tak tam asi zůstanu sám, protože to asi nikdo nezaplatí. Ale Ty bys mohl, jako pracovník elitní státní organizace přece musíš být taky v elitním klubu. Takže zápisné od Tebe čekám na účtě nejpozději do pěti pracovních dnů po výplatním termínu v lednu a poté členské příspěvky pravidelně od března včetně. Jsi rád?

Měj se,
Agent

A zde je konečně další příspěvek a tedy i získání členství v KPPÚ. Je trochu ostuda, že kromě mně se ke členství nepřihlásil již nikdo jiný z našeho oddílu (vypadá to, jako bych byl jediný, kdo neumí rozštěp na dvou židlích), ale samozřejmě vítáme i členy od jinud, tedy i toho následujícího, zvaného Majkx :

I já se chci stát členem, tak elitního, všemi bojovníky světa ceněného klubu jako je tento :-). Nic jiného mi ani nezbývá (přihlížím ke svým konstitučním možnostem):-), udělám proto vše :-), zdravím JJ,

Majkx


Tak, konečně se to zase trochu rozjelo - zde je další příspěvek od zkušeného karatisty a historického šermíře Wlka:

To jsou docela dobré stránky (to nás trochu přechválil - poznámka administrátora), to máte supr, možná se stanu členem toho levého uhlu nebo co to je. A jaké jsou v jeho výboru funkce? Je tam nějaká placená?

Ale samozřejmě Wlku, nějaká ta trafika se pro tebe najde.

Jinak ostatní budoucí členové - kdo nechce psát příspěvek, nemusí. Stačí poslat jen mail, nebo ještě rychlejší je napsat do našeho guestbooku (jedno z tlačítek vlevo) že se pod nickem tím a tím přihlašuji do KPPÚ. Já už to na tuto stránku umístím. Jak budu mít trochu času, vytvořím pro členy KPPÚ nějaké legitimace (opět internetově šiřitelné - vytiskne si každý sám). Nějaké nápady, co by tam mělo být všechno za kolonky?


Tak se k nám zámořsky hlásí i z daleké Anglie (kde nyní bude dlouhodobě) náš Vojta, který nyní nabírá zkušenosti v mezinárodním měřítku. Kdo ho znáte, tak víte, že je spíš opačný týpek (rozštěp na dvou židlích mu nedělá problém), ale právě o to je jeho příspěvek cennější :

Jojo kop na hlavu je kop na hlavu, já s tím sice nemám problém, ale je to téměř k ničemu, pokud nechci někomu hodně ublížit a nebo dát zkušenému soupeři možnost, aby mě sejmul. Takže pravoúhláci, buďte bez obav. Má to akorát tu výhodu, že by jste mohli možná rychlej chodit a dál doskočíte. I když teď mě napadlo další plus: je pravda že uvolněné nohy jsou rychlejší a tak máte větší šance... Ale to už je jen takové bla bla bla

Vojta

Tak Vojto, ať se ti v Anglii daří a něco nám přivez (stačí informace o tom, jak se cvičí u nich).


A dalším členem KPPÚ je překvapivě Žikon, která jako jedna z mála členů našeho oddílu neměla nikdy s jakýmkoliv strečinkovým cvikem problémy. Zde je její vyjádření :

Cauky Michale, dobrovolne se hlasim do klubu pr. pr. uhlu..... Kde jsou ty casy, kdy bez rozcvicky jsem udelala placku.

No Žikon, já myslím, že to nebude tak horké, ale pokud náhodou ano, tak věz, že trénink dělá mistra.